«

Axie Infinity (AXS) nedir sorusuna son zamanlarda sıklıkla rastlamaktayız. Axie Infinity, oyuncuların Axie yaratıklarını üretmelerine, yükseltmelerine, savaşmalarına ve takas etmelerine olanak tanıyan Ethereum ağı üzerine inşa edilmiş sıra tabanlı bir kart oyunudur. 

Pokemon’dan yararlanılarak yapılmış olan bir savaş oyunu olarak kısaca tanımlamak mümkündür. Blockchain tabanlı olması oyunu özel kılan kısmıdır. Yönetişim tokenine verilen isim ise AXS olarak tanımlanmaktadır. Smooth Love Potion (SLP) isimli farklı bir token daha oyunun içerisinde bulunmaktadır.

Ethereum blockchain üzerinden oyunun gelişimi sağlanmıştır. Dijital hayvanlar, eşsiz yaratıklar içermektedir. ERC-721 tabanlı olarak bildiğimiz benzersiz token olarak bunlar kullanılmaktadır. Bu tokenlere genel anamda NFT adı verilmektedir.

Axie Infinity Tarihçesi

Tokenin ve oyunun nasıl geliştirildiği ve süreci de merak edilmektedir. Axie Infinity tarihçesi 2018 yılına dayanmaktadır. Sky Mavis ilk olarak piyasaya sürmüştür. Vietnam merkezli olarak kurulduğu bilinmektedir. Trung Nguyen ve Aleksander Larsen kurmuştur. Ekim 2021 itibarıyla en popüler Ethereum tabanlı olarak hazırlanmış oyun konumundadır.

Ethereum blockchain yoğunluğunun oyuna olumsuz yönde etkisinin olmaması için Geliştiriciler Ronin ismi ile bir yan zincir oluşturulmuştur. Böylece daha hızlı bir şekilde fayda sağlayacağınız gibi aynı zamanda gas ücreti ihtiyacı da böylece ortadan kaldırılmıştır.

  • Sand Coin Nedir?

Axie Infinity Nasıl oynanır?

Şimdiye kadar anlattıklarımız dikkatinizi çektiyse Axie Infinity nasıl oynanır? Sorusuna yatını verebiliriz.

İlk olarak hesap oluşturmanız gerekmektedir. Ronin Wallet hesabı açmak ve buraya AXS aktarmak gerekmektedir. Chrome ve aynı zamanda Firefox eklentisi olarak cüzdan kullanılabilir. AXS transferi bittikten sonra belirtilen adresten oyun hesabı açılması ve buraya e-posta adresi yazılması gerekmektedir. Bu işlemlerin yapılmasının arkasından, Sky Mavis’in Mavis Hub isimli uygulamanın indirilmesi gerekmektedir. İndirme işleminin bitmesiyle birlikte hesabınız oyun oynamaya artık hazır durumdadır.

Oyuna katılım için önemli olan bir diğer şart ise 3 Axie sahibi olmanız gerektiğidir. Bu oldukça önemli bir detaydır. Birçok kişi bu detayı atlamasından dolayı uzun süre oyuna giriş sağlayamamaktadır. P2P Pazar yerleri olarak belirtilen yerlerden yeni oyuncu olmanız durumunda istediğiniz kadar Axie satın almanız mümkündür.  Bu işleminde sorunsuz olarak tamamlanmasından sonra oyuna katılımınız için bir sorun kalmayacaktır.

Bir Cevap Yaz

kriptobio Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *