«

Açık kaynaklı bir platform olan Avalanche, kullanıcıların merkezi olmayan finans uygulamaları ve kurumsal blok zincirlerle çalışabilen ölçeklenebilir uygulamalar oluşturmasına olanak tanır. Buradaki ana amaç, Avalanche’daki geliştiricilerin kolayca güçlü, güvenilir ve güvenli uygulamalar ve karmaşık kural kümelerine sahip özel blok zinciri ağları oluşturmasına veya mevcut özel veya genel alt ağlarda uygulamalar oluşturmasına izin vermektir.

Avalanche ise, işlemleri bir saniyeden daha kısa sürede onaylayabilen, tüm Ethereum geliştirme araç setini destekleyen ve milyonlarca bağımsız doğrulayıcının tam blok yapıcılar olarak katılmasına izin veren ilk akıllı sözleşme platformu olduğunu söylüyor.

“Avalanche konsensüsü, ölçeklenebilirlik özellikleri, özellikle yüksek verimi ve neredeyse anında kesinliği nedeniyle DeFi uygulamaları oluşturmak için çok uygundur. Aave Protokolünün Avalanche üzerinde konuşlandırılması, kullanıcıların ağın güvenliğinden ödün vermeden düşük işlem maliyetlerinden yararlanmalarını sağlayacak.”

Aave’nin kurucusu ve CEO’su Stani Kulechov
avalanche nedir

Avalanche Özellikleri

Avalanche, herkesin başlatabileceği ve kullanabileceği merkezi olmayan varlık ticareti sağlar ve bunu, saniyenin altında işlem onayları sağlamada dijital alanda benzersiz bir ağ ile yapar.

Geliştiriciler, varlık ticaretinin devasa, parçalı ve çoğu zaman anlaşılmaz dünyasını tek bir çatı altında bir araya getirerek engelsiz erişime izin vermeyi amaçlıyor.

Geliştiriciler, blok zincirlerden herhangi bir varlığın dijital temsillerine kadar her türlü varlığı oluşturabilir ve serbest bırakabilir ve verilen herhangi bir parametreye göre ticaret yapmalarına izin verebilir. Bunlar, örneğin, çeşitli yargı alanlarındaki uyumluluk düzenlemelerini taklit etmeyi içerir.

AVAX, Avalanche için kurum içi ödeme yöntemini oluşturur ve işlemler sırasında ücret tahsilatının yanı sıra teşvikler ve ilgili amaçlar için kullanılır. Kullanıcılar ayrıca coinlerini ağ üzerinde stake ederek pasif gelir elde edebilirler.

AVAX Coin

AVAX coin, Avalanche ağını güvence altına almak ve platformda yeni ağlar oluşturmak için kullanılan bir tokendir.

AVAX coin özellikle Türkiye’de büyük ilgi gördü ve olumlu eleştiriler aldı. Çünkü başında bir Türk var. Türk kullanıcılarının projeye daha olumlu yaklaşmasını sağlayan projenin başında Prof. Dr. Emin gün Sirer bulunuyor.

Ancak AVAX yayınlanır yayınlanmaz tüm dünyadan büyük ilgi gördü ve Binance gibi büyük bir borsa ile 24 saat ara vermeden ilk resmi listelemesini yaptı. Binance listelenmesi ile 10 kat artış yaşayan AVAX ile ilgili yorumlar oldukça olumlu oldu.

Bir Cevap Yaz

kriptobio Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *