«

Bitfarms tarafından Arjantin’de bir Bitcoin mega madencilik çiftliği inşa edilmesi, yasa koyucular için endişeleri artırıyor. Ulusal bir milletvekili olan Martín Berhongaray, geçtiğimiz günlerde hükümeti, Bilim, Teknoloji ve Yenilik, Çevre ve Sürdürülebilir Kalkınma Bakanlıkları ve ülke ekonomisinden temsilciler aracılığıyla tesisin kurulumuyla ilgili bilgileri açıklamaya zorlamak için bir karar sundu.

Yasa Yapıcıların Gözünden Bitfarms Mega Çiftliği

Merkezi Kanada’da bulunan bir maden devi olan Bitfarms’ın Arjantin’de inşa ettiği iddialı proje, şimdiden Arjantinli yasa koyucuların endişelerini artırmaya başladı. Ulusal bir milletvekili olan Martín Berhongaray, hükümete bu anlaşmanın nasıl tasarlandığını ve şirketin anlaşmayla bağlantılı Bilim, Teknoloji ve Yenilik, Çevre ve Çevre Bakanlıkları gibi farklı devlet kurumlarının gözetimini geçip geçmediğini açıklamak için bir yasa teklifi sundu.

Enerji, çevre ve ekonomik konularda yetkin alanlar, Kanadalı Bitfarms şirketi tarafından 8 yıllığına Toptan Elektrik Piyasası Acentesi (MEM) aracılığıyla elektrik temini için duyurulan anlaşmayı tescil etti.

Kripto para madencilik tesisi, 55.000 madencilik makinesine ev sahipliği yapacak ve Bitfarms’ın özel bir enerji şirketi ile kilovat saat başına 2,2 sent oranında 210 megavat (MW) altyapı kapasitesi almak için bir sözleşme yaptığı bildiriliyor.

Arjantin Mega Kripto Para Madencilik Tesisi

Kripto Para Madencilik Tesisi Endişeleri Artıyor

Teklif, gücü sağlayacak enerji tesisi ve bu anlaşmanın gelecekte sürdürülebilirliği hakkında bilgi edinmeye yönelik görünüyor. İnşaatı yapan şirketin adı PROA olarak belirlenmiş olsa da, yakın zamanda yapılan bir PR’da sadece kırsal bir alanda yer alacağı ortaya çıktığından, elektrik şirketi ve tesisin yeri halk için hala bir sır.

Bu şüpheler, şu soruyu da sorgulayan teklifi kesinlikle etkilemiştir:

Ülkede kurulu toplam elektrik sistemi veya yakında kurulacak olan mevcut kapasiteye sahipse. Kullanılan elektrik enerjisinin tüketimi ise kamu fonlarından sübvansiyon alacak.

Bitfarms’ın Arjantin’e genişlemesinin nedeni bir sır değil. Bölge, ülkenin belirli bölgelerinde uygun fiyatlı enerji fırsatları sunuyor ve bu, giderek daha fazla şirketin bölgeyi olası bir genişleme hedefi olarak görmesini sağlıyor. Bitfarms başkanı Geoffrey Morphy şu sonuca vardı:

Uzun yıllar boyunca bize sunulan oldukça düşük maliyetli enerji ile kısa vadeli marj performansımızı iyileştirebilir ve uygulanabilir bir operasyon sağlayabiliriz.

Bir Cevap Yaz

kriptobio Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *