«

Çinli e-ticaret devi Alibaba Pazartesi günü yaptığı açıklamada, 8 Ekim’den itibaren platformunda kripto para birimi madencilik ekipmanlarının satışını durduracağını söyledi.

Bir kural duyurusuna göre Alibaba, Çin merkez bankasının ve ülkedeki diğer gözetim organlarının kripto para birimi faaliyetlerinde yenilenen bir baskıya yol açan son açıklamalarına atıfta bulundu. 

Alibaba Kripto Para Madencilik Ekipmanları yasağına ilişkin duyuruda şunları söyledi:

Kapsamlı bir değerlendirmeden sonra, çeşitli uluslararası pazarlarda sanal para birimleri ve ilgili ürünlerle ilgili yasa ve düzenlemelerin istikrarsızlığını göz önünde bulundurarak Alibaba.com, sanal para madencilerinin satışını yasaklayacak.

1) Bitcoin madencileri gibi sanal para birimleri elde etmek için kullanılan donanım ve yazılımlar;

2) Madencilikle ilgili öğreticiler gibi sanal para birimleri elde etmek için öğreticiler, stratejiler ve yazılımlar. 

Alibaba ayrıca madencilikle ilgili Blockchain Madenci Aksesuarları” ve “Blockchain Madencileri” isimli kategorileri kapatacağını söyledi.

Çin’in madencilik üzerindeki baskıları bu yılın başlarında ciddi bir şekilde başladı ve bazı madencilik firmalarının ülkeden çıkmasıyla sonuçlandı. Bir Ethereum madencilik havuzu şirketi olan Hangzhou merkezli Sparkpool’un hizmet kapatması gibi gelişmelerin gösterdiği gibi, lokavt hızla hızlanıyor gibi görünüyor. 

Huobi ve Binance gibi borsalar da Çin düzenleyici hareketlerinin ardından hizmet erişimini kısıtlamak için harekete geçti. 

Bir Cevap Yaz

kriptobio Hakkında