«

Yükseltme, platform genelinde negatif karbon çıkışı sağlamayı vaat ediyor.

Algorand, tüm katılımcılar için ademi merkeziyetçilik, ölçek ve güvenlik sağlamayı amaçlayan halka açık bir kripto para birimi blok zinciri ve protokolüdür. Kripto para birimi ALGO’dur. Algorand’ın Kurucusu Silvio Micali’dir.
Algorand Protokolü kripto para birimi ALGO Binance, Crypto.com gibi kripto para borsalarından satın alınabilir. ALGO Tercihinize bağlı olarak bazı Türk kripto para borsalarında da listelenmektedir.
AVM, geliştiricilere, çok paradigmalı web sayfası dili Javascript’e benzer bir format olan Python veya Reach’te akıllı sözleşmeler yazmak için program araçları da sağlayacaktır.

Blockchain platformu Algorand bugün, geliştiriciler ve kuruluşlar için merkezi olmayan uygulama ölçeklenebilirliğini geliştirmek, anında işlem kesinliğini sağlamak ve negatif bir karbon çıktısını sürdürmek için tasarlanmış bir katman-1 protokol yükseltmesi olan Algorand Sanal Makinesi’ni (Algorand Virtual Machine) piyasaya sürüldüğünü duyurdu. 

  • Ünlü Analist: DeFi Altcoinleri Ralli Yapacak

Bu gelişmelere ek olarak, AVM, geliştiricilere, çok paradigmalı web sayfası dili Javascript’e benzer bir format olan Python veya Reach’te akıllı sözleşmeler yazmak için program araçları da sağlayacaktır.

Algorand üzerine kurulu merkezi olmayan bir bankacılık platformu olan Algofi’den Owen Colegrove ayrıca şu yorumu yaptı.

“AVM, Algorand’ın mevcut yüksek performansıyla birleştiğinde, ölçeklendirmeyi tamamen yeni bir düzeyde mümkün kılıyor. Ayrıca, önce borç verme protokolüyle, sonra daha fazla DeFi bankacılık hizmetiyle ürünümüzü hızlı bir şekilde yinelemek, düzene koymak ve iyileştirmek inanılmaz derecede kolay.”

Bu ayın başlarında Algorand Vakfı, diğerlerinin yanı sıra sentetik uygulamalar ve NFT platformu için büyümeyi teşvik etmenin yanı sıra, merkezi olmayan finans ekosistemi platformlarının yetiştirilmesine odaklanan 150 milyonluk bir ALGO fonu başlatmıştı.

Bir Cevap Yaz

kriptobio Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *