ALGO Teknik Analizi: 1.99$ Direnç Seviyesini Kırarsa Yükseliş Devam Edebilir

algorand_800x448

ALGO Teknik Analizi: 1.99$ Direnç Seviyesini Kırarsa Yükseliş Devam Edebilir

Algorand resmi olarak 2019 yılında piyasaya sürüldü ve MIT profesörü Silvio Micali tarafından geliştirildi. Amacı, kripto para birimi ile ilgili işlemlerin hızını ve verimliliğini artırmaktı. ALGO teknik analizine bir göz atalım.

Algorand’ın Geçmiş Performansı

ALGO, 28 Eylül 2021’de haftaya 1.68$’dan başladı. Fiyatın 1.54$ seviyesinde destek almasıyla daha düşük seviyeler görüldü. Hafta, 4 Ekim 2021’de 1,93$’da sona erdi.

ALGO Teknik Analizi

ALGO şu anda dünkü kapanıştan %3.26 düşüşle 1.94$’dan işlem görüyor.

Fiyat, 1,54 dolar seviyesinde birçok kez destek aldı. 29 Eylül’de eğilim tersine döndü. Yükseliş trendi 1,99$ direnç seviyesini kırarsa devam edebilir. Devam ederse, ALGO fiyatının fiyatlarda kısa bir düzeltme yaptıktan sonra rallisine devam etmesi muhtemel olduğundan, tüccarlar yukarıda belirtilen direnç seviyesini kırdıktan sonra uzun bir pozisyon alabilirler.

  • Bitcoin Nasıl 50 Bin Dolara Çıktı?

OBV, geçen hafta boyunca hafif değişikliklerle oldukça sabitti . Bu, alım ve satım baskılarının dengelendiği anlamına gelir. Bu nedenle, kısa veya uzun pozisyon almak için bir çağrı yapmadan önce trendin hangi yönde devam ettiğini görmek için bekleyebiliriz.

RSI, geçen hafta artıyor ve şu anda %58’de. Bu, uzun bir pozisyon almak için bir sinyal olabilir, ancak bir arama yapmadan önce diğer göstergelere de bakın.

MACD, burada fiyatla negatif bir ayrışma oluşturuyor. Bu, yaklaşan bir zirve olabileceğinin sinyalini veriyor. MACD gecikmeli bir gösterge olduğundan, bu farklılık geçen haftanın yükseliş trendini doğruluyor. Bu, token için ileride bir yükseliş eğilimi olduğunu gösteriyor.

Bugün ve Yarın

Fibonacci seviyelerine göre ALGO fiyatı, trendi tersine çevirmek için 1.54$ seviyesinden destek aldıktan sonra sıçradı. Yatırımcılar, hedefi 1,99$’da tutarken ve 1,67$’da stop-loss koyarak uzun bir pozisyon alabilirler.

Bu nedenle, göstergeler yükseliş gösteriyor ancak aynı zamanda bir çağrı yapmak için fiyatın direnç seviyesini geçmesini veya destek seviyesinin altına düşmesini bekleyebiliriz.

Exit mobile version