«

Senatör Maggie Hassan (D-NH) ve Senatör Joni Ernst (R-IA), yabancı kripto para madenciliği operasyonlarının gözetimini iyileştirmek için iki taraflı bir yasa tasarısı sunuyor. 

Tasarı, Hazine Bakanlığı’nın, tedarik zincirlerini ve yarı iletkenler gibi teknolojileri nasıl etkilediği de dahil olmak üzere, yabancı ülkelerde kripto para birimlerinin nasıl kullanıldığı ve çıkarıldığı konusunda Kongre’ye rapor vermesini gerektiriyor. 

Senatör Hassan, “ABD’nin rekabet gücünü güçlendirmek için hükümetimiz, kripto para biriminin küresel ekonomide oynadığı rolü ve diğer ülkeler tarafından nasıl kaldıraç olarak kullanıldığını daha iyi anlamalı” dedi. 

Bu, Senatör Hassan’ın federal dikkati kripto endüstrisine yönelttiği ilk sefer değil.

Bu ayın başlarında, kripto para birimlerinin siber saldırılar gibi suç faaliyetlerini nasıl kolaylaştırdığını ele almak için Hazine Departmanına ve diğer federal kurumlara çağrıda bulundu . Hazine Bakanlığı o zamandan beri fidye yazılımlarına karşı tasarlanmış eylemleri açıkladı. 

kripto para madenciliği

Hazine Bakanı Janet Yellen , “Siber suçlular giderek daha karmaşık yöntemler ve teknolojiler kullandıklarından, yaptırımları ve düzenleyici araçları dahil etmek, fidye yazılım saldırılarını engellemek, caydırmak ve önlemek için tüm önlemleri kullanmaya kararlıyız” dedi.

Hatta en son kripto madenciliği faturasını almak için Senatör Hassan’a Cumhuriyetçi Senatör Ernst de katıldı. İkili ayrıca Washington DC’de bir savaş anıtı inşa etmek için birlikte çalışıyor. 

“Hazine Departmanının, tedarik zincirlerimizi nasıl etkileyebileceği de dahil olmak üzere kripto para birimi kullanımının zirvesinde kalmasını sağlamak için Senatör Ernst ile koridor boyunca ortak olmaktan memnuniyet duyuyorum” diye ekledi.

Kripto Para Madenciliğinin Jeopolitiği

İki partili yasa tasarısı, kripto madenciliğinin jeopolitiğinin bir dönüm noktasında olduğu bir zamanda tanıtıldı. 

Bir gözü iklim taahhütlerine sahip olan Çin, bu yılın başlarında kripto para madenciliğini yasakladığını duyurdu. 

Yasaktan önce Çin, dünyadaki toplam madencilik endüstrisinin yaklaşık üçte ikisine sahipti. O zamandan beri, madencilerin başka yerlerdeki operasyonlara devam etmek için ülkeden ayrıldığına dair çok sayıda rapor var ve kripto endüstrisini bir sonraki kripto madenciliği santralinin kim olacağına dair spekülasyonlara bırakıyor. 

Nisan ayından bu yana dünyanın madencilik haritasında güvenilir bir veri bulunmazken, ABD madencilik sektörüne yer açmaya başladı. 

Teksas’ta Riot ve Argo Blockchain gibi madencilik şirketleri, Bitcoin madencilik operasyonlarını başlatmak için karada milyonlar harcadı . Çinli bir firma olan BIT Mining Limited de bu Mayıs ayında Lonestar Eyaletindeki bir kripto madenciliği merkezine 25 milyon dolar yatırım yaptı. 

New York eyaletinin dışında, Greenidge Generation‘ın Bitcoin madencilik tesisi, çevrecilerin tepkisine rağmen günde yaklaşık 4 Bitcoin çıkarıyor. 

Wyoming ayrıca Amerika’nın blok zinciri devleti olmak için fatura üstüne fatura çıkardı. 

Son yasa tasarısı ayrıca ABD’yi bir madencilik merkezine dönüştürmekle ilgilenen tek kripto şirketlerinin olmadığını gösteriyor.

Bir Cevap Yaz

kriptobio Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *