«

‘Ducat’ ve ‘Locke’ olarak adlandırılan dijital tokenler, hisse senedi olarak kaydedilecek şekilde ayarlandı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Wyoming merkezli American Crypto Fed DAO LLC’ye iki dijital tokenin menkul kıymet olarak kaydını durdurmasını emrettiğini duyurdu. Basın açıklamasına göre otorite, AmericanFed Crypto’nun bu amaçla ‘maddi açıdan eksik ve yanıltıcı bir kayıt formu’ doldurduğunu iddia ediyor.

SEC, hisse senedi olarak kaydedilecek dijital tokenlerin Ducat ve Locke olduğunu belirtti. “İcra Dairesi, Form 10’un iki token hakkında ve ayrıca Amerikan CryptoFed’in işi, yönetimi ve denetlenmiş mali tablolar da dahil olmak üzere mali durumu hakkında bazı gerekli bilgileri içermediğini iddia ediyor” dedi.

Ek olarak, İcra Dairesi, Form 10’un, menkul kıymetler olarak ‘Ducat’ ve ‘Locke’ tokenlerinin durumuyla ilgili tutarsızlıklar da dahil olmak üzere, önemli ölçüde yanıltıcı bilgiler içerdiğini iddia ediyor. “Ayrıca, American CryptoFed’in ‘Locke’ tokenlerini (Form 10’un etkinliği üzerine) çalışanlara sağlanan faydalar aracılığıyla çalışanlara sunulan menkul kıymetler için kullanılan bir kayıt formu olan Form S-8’i kullanarak kamuya dağıtma niyetiyle ilgili ifadeler. SEC, ‘Locke’ tokenlerinin bir Form S-8 uyarınca yasal olarak dağıtılamayacağını açıklamadan planlar” dedi.

Bununla birlikte, ABD SEC, dijital tokenlerin kaydının geçerlilik tarihini reddetmenin veya askıya almanın gerekli ve uygun olup olmadığını değerlendirmek için idari işlemler başlatma talimatı verdi. Gözlemci, her iki tokenin kaydının hala bir idare hukuku yargıcı tarafından belirlenmesini beklediğini belirtti.

ABD SEC, Stablecoinleri Düzenlemeye Başlayabilir

Kripto manzara ve SEC üzerinde, oldu son zamanlarda bilinen ABD Hazine Bakanlığı bildiriliyor Tether (USDT) gibi stablecoins üzerinde yeterince yasal güce sahip olacağını ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) sunduğu raporda anlatıldığı bildirildi. Bu nedenle, düzenleyici, bu tokenlerin nasıl denetleneceği konusunda bir dizi yönerge oluşturmaya yeşil ışık yakabilir.

Bir Cevap Yaz

kriptobio Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *