«

ProShares bitcoin vadeli etf işlemlere dayalı borsa yatırım fonunun (ETF), son dakika düzenleyici müdahalesi olmadan Pazartesi günü listelenmesi planlanıyor.

Firma, bugün 18 Ekim’de piyasaya sürülme niyetini belirten, etkili bir değiştirilmiş prospektüs sunmuştur. Bu, $BITO kodu altında listelenecektir.

Muhtemelen Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) resmi bir yeşil ışık olmayacaktır. Bu tür tescillerde, SEC’in itirazı olmaksızın ilk başvurudan itibaren 75 gün geçtikten sonra, bir ürünün listelenmesi açıktır. ProShares’in en son başvurusu, bu Pazartesi NYSE Arca’da listeleneceğini gösteriyor.

  • Cardano (ADA) Mevcut Konsolidasyondan Sonra 3 Doları Hedefliyor

ABD borsasında listelenen ilk kripto vadeli etf işlem tabanlı ürün olacak. Bitcoin spot piyasasına doğrudan yatırım yapmak için bir araç sağlamasa da, yatırımcılara bir ETF şeklinde en doğrudan duyuru olacaktır.

Bloomberg’in kıdemli ETF analisti Eric Balchunas, etkili dosyalamanın ProShares için “evden ücretsiz” olduğunu söyledi. 

Dosyalamanın bir ekran görüntüsü ile “Tapu yapıldı” diye tweet attı.

Kripto tabanlı bir ETF’nin listelenmesi, sektördeki birçok kişi tarafından uzun zamandır bekleniyordu. Kanada bu yılın başlarında birkaç kripto bazlı ürünler yeşil ışık yaktı sonra birçok spekülasyonlar ABD sermaye piyasası otoriteleri bir Bitcoin ETF daha iyi bir gözle olabilir. 

Bununla birlikte, SEC başkanı Gary Gensler, 1940 Yatırım Yasası kapsamında CME bitcoin vadeli işlemlerine bağlı bir ETF ihtimalinden özellikle heyecan duyduğunu ifade etti. Başkanın yorumlarından sonra bu koşullar altında ilk başvuruyu yapan ProShares oldu, yani listeye ilk giren o olacak. Pozisyon için jokeylik yapan diğer tescil ettirenler arasında Valkyrie, VanEck, Invesco ve BlockFi yer alıyor.

Yine de, bir spot bitcoin vadeli ETF arayışı henüz sona ermedi. Komisyon öncesi spot ürünlere sahip ihraççılar, tekrarlanan uzatmalarla karşı karşıya kalmaya devam ediyor.

Bir Cevap Yaz

kriptobio Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *