«

Aave Stake sermayesinde, DAI stablecoin borç APY’si, önceki günki değeri olan %6,5 ‘e oranla %24,88 yükselmesi sebebiyle kripto borçlanma ve borç verme platformu Aave’deki yıllık yüzde getirileri, DeFi protokolünü bir likidite sıkışıklığına göndermesinden sonra Aave’den çekilme rekor seviyelere yükseldi. 

Kripto para araştırmacısı Igor Igamberdiev twitter üzerinden yaptığı paylaşım ile geri çekilmenin arkasında Justin Sun olduğuna işaret ederek onu sorumlu tuttu. Aave’nin kilitli toplam değeri (TVL), DeFi Pulse verilerine göre önceki gün 17.89 milyar dolardan 14,7 milyar dolara düştü.

Aave Staking Sermayesinde Büyük Kaçış
Kaynak: Defipulse

Aave Stake Düşüş Nedeni

Aave geliştiricileri, bir dizi tweet’te, finansal modelleme platformu Gauntlet Network’ün, bir önlem olarak xSUSHI ve DeFi Pulse İndeksi (DPI) belirteçleri için ödünç alma işlevini devre dışı bırakmak için bir Aave İyileştirme Protokolü veya AIP sunduğunu açıkladı. Ek olarak, AIP ayrıca, Aave AMM Pazarında Otomatik Piyasa Yapıcı, likidite sağlayıcı tokenlerinin ekstra bir koruma olarak devre dışı bırakılması çağrısında bulundu.

Haftanın başlarında, Aave topluluğunun üyeleri, platformda ödünç almak için xSUSHI belirteçlerinin teminat olarak kullanılmasıyla ilgili güvenlik açıklarıyla ilgili endişelerini dile getirmişlerdi. 

Aave geliştiricileri, Gauntlet Network ekibinin, Aave’de xSUSHI tokenlerinden yararlanmanın ekonomik olarak mümkün olmayacağını gösteren simülasyonlar çalıştırdığını iddia etti. Ancak, Aave geliştiricileri, bu sonuçlara rağmen Gauntlet Network’ün hala AIP’yi ortaya koyduğunu iddia ediyor. AIP şu anda oylama aşamasındadır ve “Evet” oyları yoğun bir şekilde tercih edilmektedir. 

Bir Cevap Yaz

kriptobio Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *