«

Robinhood Salı günü yaptığı açıklamada, bir bilgisayar korsanının milyonlarca müşteri e-postasını ve bir avuç müşteri durumunda ek kişisel bilgileri de içeren bir “veri güvenliği olayı” yaşadığını duyurdu.

Popüler hisse senedi ve kripto para borsası, bir blog gönderisinde, bir bilgisayar korsanının müşteri destek çalışanlarından birini, suçluların büyük bir veri hazinesiyle kaçmasına izin veren bilgileri vermesi için nasıl kandırdığını anlattı. Robinhood olayı şöyle anlattı:

“Kimliği belirsiz kişiler, müşteri destek çalışanımızın telefonuna erişerek belirli müşteri destek sistemlerine erişim sağladı. Şu anda, kimliği belirsiz kişilerin yaklaşık beş milyon kişinin e-posta adreslerinin bir listesini ve farklı bir grubun tam adlarını aldığını doğruladık.”

Robinhood’a göre, bilgisayar korsanı, etkilenen müşterilerin çoğu için Sosyal Güvenlik Numaraları veya bankacılık bilgileri gibi hassas kişisel bilgileri elde etmedi. Ancak şirket, yaklaşık 310 müşteri söz konusu olduğunda, bilgisayar korsanının doğum tarihi ve ev adresi gibi ek verilerle kaçtığını ve 10 müşterinin “daha kapsamlı hesap ayrıntılarını ortaya çıkardığını” ekledi.

Robinhood, bilgisayar korsanının ödeme talep etmek için bilgisayar korsanıyla iletişim kurduğunu – başka bir deyişle şantaj girişimi olduğunu – ancak şirketin kolluk kuvvetleriyle temasa geçtiğini ekledi.

Şirket, olayı çözmek için başka hangi adımları attığını söylemedi, ancak hesaplarını güvenceye almak isteyen müşterilere uygulamalarında “Hesap Güvenliği” menüsüne bakmalarını tavsiye etti.

Bir Cevap Yaz

kriptobio Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *