«

Bir miktar oynaklıkla açılan Bitcoin, 60.000 $ ‘lık yüksek seviyelerden ve trendlerden aşağı doğru hareket ediyor. Kripto para birimi, kurumsal yatırımdaki artışın bir sonucu olarak tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldi.

Bitcoin bağlantılı Borsa Yatırım Fonu’nun (ETF) onaylanması ve piyasaya sürülmesi ana itici güç gibi görünüyor. Piyasa, büyük bir rallinin ardından birkaç hafta sakinleşse de, hafta sonu sonunda alım baskısı geri döndü.

Bitcoin’i keşfedilmemiş bölgeye ve tüm zamanların 68.000 doların üzerinde yeni bir yere itmek. Piyasa soğumaya devam edebileceğinden ve BTC’nin fiyatını kritik destek bölgelerine 65.000 $ veya birincisi başarısız olursa 63.000 $’a geri getirebileceği için çoğu kişi daha fazla düşüş bekliyor.

14 Kasım Bitcoin ETF Kararı Bekleniyor

14 Kasım günü ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), VanEck Spot Bitcoin ETF hakkında bir karar vermesi bekleniyor.

Chicago Ticaret Borsası (CME) tabanlı Bitcoin ETF’nin aksine, bir spot yatırım ürünü kurumsal benimseme için daha büyük bir katalizör olabilir. Uzmanlar, spot piyasanın tüketicilere daha iyi ticaret oranları ve daha verimli bir ürün sunacağını iddia ediyor. Arcane Research dedi ki:

SEC kararına ilişkin beklentiler, son günlerde bitcoin’in gücünün birincil nedeni olabilir, tüccarlar yanıtı önden yürütmeye çalışıyor ve bitcoin’in bu hafta tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşmasına yol açıyor.

Beklentilere rağmen, en olası senaryo VanEck’in ürününün reddedilmesidir. SEC Başkanı Gary Gensler, tüketici koruma mekanizmalarından yoksun olacağına inandığı için tüm BTC spot tekliflerini durdurmaya meyilli görünüyor.

Bir Cevap Yaz

kriptobio Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *